Life is too short to worry about stupid things... and people! So just smile :)

Únor 2016

Hledá se člověk

27. února 2016 v 19:51
Krásný den, říkají mi Lucmofo a vítám vás v dnešní době. Době, kdy se lidé už nechovají jako lidé a nikdo nemá na nic čas - každý někam spěchá a přitom nic nestíhá. A já si tu jen klidně sedím, piju svůj pravidelný šálek čaje a nemůžu pochopit proč.


Nejvíce mě ale mrzí, že lidé spolu už ani pořádně nemluví, a když ano, tak pouze přes sociální sítě pomocí smajlíků a zkratek. Přiznávám, že nenávidím krátké nebo nesmyslné rozhovory co nikam nevedou! Nepřijde vám krásné, když si s někým povídáte a on se na vás usmívá? Když se vám dívá do očí a ukazuje tak, že vám věnuje svou plnou pozornost? Dává vám najevo, že s vámi rád tráví čas? To je pro mě pravým smyslem komunikace.

Hledám člověka, který se mnou bude rád mluvit o atomech, smrti, mimozenšťanech, sexu, magii, smyslu života, vzdálených galaxiích, hudbě, dětství, strachu nebo o tom, co ho udrží v noci vzhůru! O čemkoliv! Mám ráda lidi s hloubkou, co se vyjadřují s emocemi a ne jako roboti. Pokud mi někdo napíše zprávu "Cs jks mas", tak si říkám, jestli ten člověk opravdu chce vědět jak se mi vede a jestli má vůbec cenu odpovídat. (Nebo jen napsat "Lol fajn, ct?", protože mám určitou šanci, že tohle jeho zaneprázdněný mozek pochopí...)

Hledám člověka, co má vlastní názor a nemá problém akceptovat názor druhých ikdyž je naprosto protikladý tomu jeho. Setkávám se s tím často - někdo otevřeně řekne, co si o tom myslí a druzí na něj začnou skoro až křičet, protože ONI mají jiný názor a ONI mají přece pravdu! Každý z nás je jiný, tak proč si to neuvědomit a uštědřit si tím tolik problémů?

6 + 3 = 9
Ale někdo může říct: 5 + 4 = 9
Přemýšlí jinak než vy - je to snad špatně?

Hledám člověka, co dělá věci s láskou a vášní, ne protože musí. Je opravdu hezké pozorovat někoho, koho práce baví a má ji rád. Hledám někoho, kdo nemusí ponižovat ostatní lidi okolo sebe aby se on sám cítil lépe. Hledám člověka, který umí projevit své city a názory. Hledám člověka, ne ovci v davu.

Občas se ze zvědavosti podívám na večerní zprávy, které avšak hodně rychle vypínám, protože 95% reportáží je jen o katastrofách, násilí, tragédiích a nebo sobeckosti. Proč nemůžeme všichni žít na jedné planetě, respektovat se a navzájem si pomáhat? Někdo mi řekl: "Jsi blázen - něco takového prostě nejde!" Ale proč?
Přestože každý vyrůstá s jinou kulturou, má jinou barvu pleti, sexuální orientaci nebo náboženství? Pořád jsme všichni tvořeni z masa a kostí, ze stejný buněk - jsme lidé. A když se vychvalujeme, co všechno jsme zvládli vytvořit a objevit, jak je možné, že nezvádneme žít v míru na jedné planetce?

Děkuju za přečtení, doufám že jsem nikoho neurazila. Vaše Lucmofo